Gotowe projekty: pomimo trudnych okoliczności pracujemy normalnie: od 9.00-19.00,  codziennie poza niedzielą.

Zamówienia realizujemy zgodnie z kolejnością. Wysyłka drukowanych projektów InPostem do paczkomatu (w wyjątkowych wypadkach kurierem)

Rośliny do realizacji projektów już możecie Państwo zacząć zamawiać. W opisach do projektów podajemy polskie, sprawdzone specjalistyczne szkółki z wysyłką on-line. Wszystkie podane w projekcie odmiany kupicie zdalnie.
W razie pytań:  +48 660 331 738

Nasz grafik projektowy:

Chwilowo nie umawiamy spotkań na terenie ogrodów!

Brak wolnych terminów wiosennych.

Kto chce zakładać ogród jesienią (idealnie!)  niechaj dzwoni do nas już teraz :)Jest też jeszcze trochę miejsca w naszym grafiku na rezerwacje na wrzesień/  październik. Jedno miejsce na sierpień.  Nie zwlekajcie za długo, bo te terminy też szybko znikną.

Zamówień dokonujecie: telefonicznie, przez formularz kontaktowy, lub mailowo. Odpowiadamy na każde zgłoszenie, podając pierwszy możliwy  termin z naszego grafika, oraz cenę projektu.

Gwarancją rezerwacji terminu jest podpisana obustronnie umowa z dokładnie określoną ceną i czasem wykonania!

Zasięg projektowy: Umawiamy się na spotkania i inwentaryzujemy ogrody w promieniu ok. 30 km od Bielska-Białej. Dojazd na miejsce  i nasze porady są płatne (->zobacz cennik). Na spotkanie z nami zarezerwujcie sobie około 3 godzin.

Projekt ogrodu “online” na terenie całej Polski i UE: przesyłacie Państwo do nas rysunek z wymiarami, zdjęcia topografii ogrodu i próbki gleby. Szczegóły ustalamy elektronicznie i telefonicznie. Proszę się nie bać takich projektów, z powodzeniem wykonujemy projekty zdalne od ponad 10 lat. Uwaga: Nie projektujemy skomplikowanych ogrodów online na terenach o trudnej topografii (duże spadki, rewitalizacje starych ogrodów, tereny skaliste czy podmokłe)- w przypadku takich ogrodów wizyta projektanta na miejscu i inwentaryzacja ogrodu jest niezbędna.

Jak wygląda projekt ogrodu możecie zobaczyć tutaj: Jak tworzymy projekt ogrodu

CENY: Projekty są zawsze wyceniane indywidualnie na podstawie wielkości ogrodu, ilości elementów do zaprojektowania i topografii terenu.

Przykładowo: Cena niewielkiej aranżacji rabaty o pow. 30- 80m2 to koszt 550- 850 zł, a zajmie nam ona od 2 do 4 dni roboczych.

Koncepcyjny projekt nowoczesnego ogrodu, na terenie o wielkości 1000m2 (na działce płaskiej) zawierający: wizualizacje 3D, rozplanowanie podjazdu, tarasu, ścieżek, stref zielonych+ plansze z wymiarami+ oświetlenie+spis roślin+opis sadzenia i pielęgnacji… to koszt około 3500-3900 PLN (brutto) i zajmie on nam minimum 2-3 tygodnie pracy.

W terenie trudnym, z dużymi spadkami i skarpami; jak i przeprojektowanie starych, już istniejących ogrodów–  cena projektu będzie zawsze wyższa o 20%.

Koszt projektu stanowi orientacyjnie 10-20% ceny jego późniejszej budowy (wszystko zależy od rozmachu aranżacji i dobranych materiałów). Budżet możecie z nami ustalić na początku i będziemy starali się do niego dostosować.

Projekty można realizować samodzielnie (są niezwykle dokładne i dobrze opisane), lub przy pomocy wykwalifikowanej ekipy.

Jeśli nie chcecie czekać na projekt: Zapraszamy też do sklepu z projektami po Gotowy Projekt Ogrodu

(*wszystkie podane ceny są cenami brutto)

rock garden design ireland

Projekt fragmentu ogrodu z wizualizcją

Aranżacja zielenią małego fragmentu ogrodu, z pełną wizualizacją 3D. W skład wchodzą: plansze z nasadzeniami>opis sadzenia/pielęgnacji roślin>spis szkółek gdzie można zamówić dobrane gatunki>10 kolorowych wizualizacji. Opcja za dodatkową opłatą w wysokości 150zł/szt: dobór i projekt oświetlenia, projekt nawodnień,  techniczne rysunki małej architektury użytej na rabacie (pergola, trejaż, fontanna, murek, ścieżka). Wielkość aranżacji 30-90m2. Cena zależna od skomplikowania terenu i gęstości nasadzeń.

550-1250zł (190-290£)

Ogrody japońskie w Polsce

Projekt małego ogrodu, wizualizacja 3D

 Aranżacja niewielkiego ogrodu lub fragmentu ogrodu o wielkości 100-400m2. Projekt koncepcyjno-wykonawczy. W skład wchodzą: plansze z wymiarami> plansza z doborem materiałów i ich ilości> plansza z nasadzeniami+ spis ilościowy i gatunkowy roślin>30 wizualizacji graficznych (dzień/noc)> opis sadzenia i pielęgnacji roślin>dobór punktów świetlnych. Opcje za dodatkową opłatą: projekt nawodnień, szczegółowe rzuty i przekroje techniczne małej architektury.  Cena zależna od skomplikowania projektu i terenu.

1550-3400 zł (390-750£)

Ogrody włoskie, projekto online, HomeGarden

Projekt średniego ogrodu z wizualizacją

Projekt ogrodu 500-900m2. Projekt koncepcyjno-wykonawczy. Aranżacja zawiera: wrysowaną architekturę budynku>dobór materiałów na podjazdy/ścieżki/tarasy> zwymiarowane plansze> aranżację roślinami> koncepcję pergoli/tarasu/altany>rozmieszczenie oświetlenia> dokładny spis roślin z opisem pielęgnacji> 50 kolorowych wizualizacji (mała architektura+zieleń). W opisie podajemy adresy szkółek z roślinami z planu. Opcja dodatkowa:  techniczne projekty nawodnień, ogrodzenia, kostki.

3400-4200 zł (850£)

Projekt  ogrodu nowoczesnego cena

Projekt dużego ogrodu z wizualizacją 3D

Projekty ogrodów o wielkości działki 1100-1500m2. Aranżacja zawiera: wrysowaną pełną architekturę domu na podstawie pomiarów własnych, lub przesłanych nam zdjęć i planów> projekt koncepcyjny: podjazdu, ścieżek, tarasu/altany/murków, z wymiarami i doborem materiału> rozplanowanie punktów świetlnych (podział na oświetlenie elektryczne/solarne) i widok ogrodu nocą> ok. 50 wizualizacji graficznych 3D> plansze rozmieszczenia nasadzeń> dokładny gatunkowy spis roślin>opis techniczny i opis pielęgnacji ogrodu>adresy szkółek z dobranymi w aranżacji roślinami (podpowiadamy jak i gdzie watro zakupić wskazane gatunki). Opcja za dodatkową opłatą to:  projekt techniczny nawodnienia, kostki, tarasu, altany, ogrodzenia, fontanny.

od 3900 zł (950£)

Zagospodarowanie ogrodu zielenią

Projekt zieleni na działkach zagospodarowanych

Projekty aranżacji stref zielonych, dla ogrodów o wielkości 400-1200m2, z już istniejącą małą architekturą. Jeśli macie już w ogrodzie: podjazd, ścieżki, altanę- to wykonamy projekt samej zieleni dla wybranych do aranżacji miejsc w ogrodzie. Etapy wykonania: inwentaryzacja ogrodu lub przesłanie nam szkicu działki>wrysowanie przez projektanta szkicu domu i istniejących w ogrodzie elementów, do projektu> aranżacja zielenią kolejnych stref ogrodu>koncepcja oświetlenia z widokiem ogrodu nocą>wykonanie wizualizacji (10szt do każdej strefy). Opis do projektu zawiera instrukcję opieki nad roślinami, oraz adresy szkółek z ofertą dobranych w aranżacji gatunków. Opcja dodatkowa: projekt fontanny lub oczka wodnego, projekt nawodnień.

od 750zł/za każdą strefę

Projekt balkonu, tarasu lub dachu

Projekt zagospodarowania balkonu

Namawiamy by wykorzystywać balkony, małe tarasy i dachy jako dodatkową przestrzeń domową.  Jeśli chcecie stworzyć na balkonie salonik ogrodowy pełen zieleni i ładnej architektury; to chętnie pomożemy wykonać taką zamianę. Wspólnie wybierzemy: materiały do wykończenia, donice, meble i rośliny. Poprzez trójwymiarowe podglądy możemy pobawić się przestrzenią i wykonać fajną aranżację, którą potem sami zrealizujecie. Możemy także całą aranżację wykonać dla Was z jedną ze współpracujących ekip. Koszt projektu i wykonania dopasujemy indywidualnie do zakładanego budżetu i do nakładu naszej pracy. Projekt małego balkonu już od 750zł. Duże balkony, ogródki piwne- od 1250zł. Projekt dachu/tarasu od 1450zł.

od 750 zł (230£)

Projektowanie ogrodów na miejscu u klienta, plansza i spis roślin

 Szybki projekt ogrodu z poradą “na miejscu”

Indywidualna aranżacja fragmentu ogrodu, bez wizualizacji.  Wykonujemy ją  w ramach konsultacji w ogrodzie u klienta. Na spotkaniu wraz z Inwestorem, planujemy jak wykonać ogród, dobieramy gatunki roślin i 2-3 elementy małej architektury (ścieżka, łuk, pergola); a następnie w biurze, wykonujemy kolorowe plansze z dokładnym spisem roślin i wymiarami. Cena zależna od nakładu pracy i wielkości ogrodu. Na niewielki ogród musimy zarezerwować ok. 3-4h. Dojazd w promieniu 30km od Bielska-Białej (oraz SW Londyn).

270 zł/h (100£/h)

Japanese garden, design, London

Projekt ogrodu 2D (kolorowe plansze i rzuty)

Aranżacja ogrodu bez wizualizacji- tylko kolorowe plansze.  W skład wchodzą:  plansze graficzne/rzuty rozplanowania terenu,  rysunki techniczne z wymiarami poszczególnych elementów, spis roślin wraz z planszą nasadzeń, opis sadzenia/pielęgnacji roślin. Opcje za dodatkową opłatą: projekt techniczny kostki i ścieżek, nawodnienia i projekty techniczne ogrodzenia czy altanki. Wielkość 500-1200m2. Cena zależna od nakładu pracy projektanta: rozmiaru ternu, gęstości nasadzeń, ilości planowanej architektury.

3200-3900 zł(690£)

Projekt zagodpodarowania działki

Projekt zagospodarowania działki architekturą

Rozplanowanie działki przed, lub w trakcie budowy domu. Projekt graficzny całego terenu z wizualizacją 3D. W projekcie możecie podejrzeć jak  ustawić dom, wykończyć elewację i ogrodzenie, jak rozplanować taras i podjazd. Rozplanujemy też: ścieżki, altanę, basen i inne elementy małej architektury. Dwie wersje do wyboru, do wybranej wersji dodamy plansze techniczne z wymiarami i spisem materiałów.   CENA NIE OBEJMUJE PROJEKTU ZIELENI. Koszt projektu zależny od skomplikowania terenu i ilości architektury.

od 2900 zł

Projekt podjazdu, projekt kostki brukowej

Projekt podjazdu i kostki, projekt ogrodzenia

Koncepcję rozmieszczenia podjazdu i ścieżek znajdziecie w każdym naszym projekcie kompleksowym 3D. Na jednej z plansz znajdą się też wszystkie podstawowe wymiary. Jeśli potrzebujecie dokładnego projektu technicznego kostki czy ogrodzenia wraz ze: szczegółowymi wymiarami,  doborem konkretnych materiałów z katalogów, układem kostki, przekrojami i kosztorysem… to polecamy wykonanie projektu technicznego.  Cena zależna od powierzchni i stopnia skomplikowania elementu.

od 950 zł ( 290£)

Nowoczesny ogród z tarsem

Projekty techniczne tarasów, altan, pergoli

Jeśli zależy Wam tylko na aranżacji niektórych fragmentów ogrodów, za dodatkową opłatą wykonujemy koncepcje i dokładne projekty techniczne:  podniesionych tarasów, zagospodarowanie skarp, małych murków oporowych, projekty tarasoli i zadaszeń. Projekty uwzględniają dobór konkretnych materiałów użytych w budowie. Nie wykonujemy projektów do POZWOLEŃ na budowę wymagających obliczeń konstrukcyjnych. Wykonujemy projekty do zgłoszeń budowlanych.

 od 1250 zł (370£)

Projekt oświetlenia i nawodnienia

Projekt oświetlenia, lub nawodnienia

Każdy projekt 3D  zawiera koncepcję rozmieszczenia światełek  w ogrodzie, wraz z wizualizacją miejsc podświetlonych. Podpowiadamy gdzie użyć lamp elektrycznych, a gdzie można wstawić lampy solarne. Jako opcję dodatkową, oferujemy dokładny projekt  techniczny  instalacji elektrycznej, z rozprowadzeniem linii w planie ogrodu i doborem konkretnej stylistyki. W podobnej cenie zamówicie też projekt nawodnień, z podziałem na sekcje podlewania kolejnych części ogrodu.

od 550 zł (200£)

projekt ogrodu z oczkiem wodnym i strumieniem

Projekt oczka wodnego, stawu

Kompleksowy projekt małego stawu, lub oczka wodnego w ogrodzie (do 30m2). Dobór technologi wykonania, materiału, rysunki techniczne, przekroje i kolorowe grafiki. Dobór oświetlenia i roślin na poszczególne strefy. Cena zależna od ilości elementów, wielkości i stopnia skomplikowania.

od 1350 zł (320£)

Projekt basenu cena

Projekt basenu, zbiornika z wodą

Projekt aranżacji basenu, większego zbiornika wodnego (50m2) lub dużej murowanej fontanny/stawu. Dobór technologi wykonania, aranżacja względem ogrodu. Dobór konkretnego zbiornika od jednego z producentów z dopasowaniem do terenu, przepisów budowlanych i wymagań technicznych

od 1850 zł (500£)

Water Feature design, projekt kaskady wodnej Katowice

Projekt małej architektury ogrodowej

Małe oczka wodne, kaskady, fontanny, niewielkie pergole, paleniska z kamienia, betonowe ławki, aranżacje murowanych donic, meble na zamówienie. Cokolwiek sobie w ogrodzie wymyślicie- my wykonamy rysunek techniczny z wymiarami, a nawet  wizualizację dla wykonawcy.

od 450 zł (120£)

Garden measure

Pomiary i dojazd do klienta

Cena za wizytę obejmuje: dojazd do klienta, omówienie szczegółów projektu, wstępny dobór stylu ogrodu i materiałów do jego budowy, wykonanie inwentaryzacji i pomiarów, pobranie próbek gleby, porady wstępne na miejscu: np. jak przygotować glebę pod nasadzenia. Najczęściej również na miejscu następuje podpisanie umowy, aby obie strony miały pewność że wizyta miała sens. Spotkanie trwa 2-4h (przy większych ogrodach są to dwie wizyty). Opłata pobierana jest na spotkaniu. Doliczamy dodatkową opłatę dojazd w strefie ponad 30 km od firmy

300 zł (100£)

testi_02

Zakupy w szkółkach i centrach ogrodniczych

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług nie tylko przy projekcie, ale i w czasie realizacji. Pomagamy w zakupach w szkółkach i centrach ogrodniczych. Pomagamy w sadzeniu roślin, np. jeśli chcecie sami wykonać ogród pokażemy jak zacząć, a potem jak go pielęgnować. Doradzamy w sprawie doboru konkretnej nawierzchni na ścieżki i podjazdy- zgodnie z dokumentacją projektu. Zamawiamy za Was rośliny w szkółkach.  Chętnie współpracujemy z wykonawcami,  nadzorując nasze projekty w czasie ich realizacji.

od 70 zł/h (50£/h)

slider_02.jpg

Budowa ogrodu zgodnie z projektem

HomeGarden to biuro projektowe. Nie zajmujemy się realizacją, ale bardzo chętnie współpracujemy z zewnętrznymi firmami ogrodniczymi i budowlanymi, które mogą wykonać dla Was kolejne etapy projektu. Zwykle do realizacji ogrodu potrzebujecie 2-3 firmy (do ogrodzenia i kostki, do prac murarskich i do zieleni). Zgłoszeń trzeba dokonywać jednak z dużym wyprzedzeniem.  Przy “trudnych ogrodach” w ramach dodatkowej usługi, projektant pojawi się na miejscu w czasie realizacji, pomagając kolejnym ekipom dostosować projekt.

w/g wyceny wykonawcy

Realizacje ogrodów Londyn

Jakub’s Harmony Gardens

299 Petrborough Road

Carshalton, SM5 1DF

Mobile: +44 7891 16 17 33

Projektowanie i zakładanie ogrodów londyn
budowa ogrodów Londyn
modne ogrody 2018
Ogrody Londyn HomeGarden
Realizacje ogrodów w Londynie